GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Tavla 541072
*
nr 54 1072
Tavla
Keramik, Ã…ke Holm, 43 x 38, Fiskare
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 maj 2001
kl 17:00:00
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskare keramik tavla åke holm
-
3447 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sverige. Vitlökar...//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:11
-
4137 Väggrelief
Bosse Plåtis. Signerad, daterad -95, Skjorta, kopp..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:32
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:29
-
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:56
*
Tavla
nr 54 1072
Tavla
Keramik, Ã…ke Holm, 43 x 38, Fiskare
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.000 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 maj 2001 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskare keramik tavla åke holm
-
3447 Textiltavla
Mippe Wachtmeister (1928-2019), Sverige. Vitlökar...//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:11 -
4137 Väggrelief
Bosse Plåtis. Signerad, daterad -95, Skjorta, kopp..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:32 -
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 20:29
-
9264 Väggrelief
plåt. Signerad, granar & får. Bildmått: 14x24 cm, ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:56